Halloween

Dokładnie 40 lat po pierwszym filmie “Halloween” Jamie Lee Curtis wraca jako zszokowana Laurie, aby zemścić się na swoim oprawcy. Pomaga jej kilka zbiegów okoliczności.

Początkowo, jak powiedziała Jamie Lee Curtis w wywiadzie na początku października, film miał się zacząć od zupełnie innej sceny: ujęcia śledzącego towarzyszącego jej pseudonimowi Allyson (Andi Matichak) podczas porannego joggingu. Ponieważ Curtis jest w obecnym „Halloween” po ucieczce od swojego oprawcy. Ale potem wszystko potoczyło się inaczej: dyrektor David Gordon Green postanowił wejść do szpitala psychiatrycznego, w którym Laurie (Curtis) jest torturowana przez Michaela Meyera. Odwiedzają go dwaj dziennikarze radiowi, ponieważ chcą opowiedzieć historię brutalnego mordercy po 40 latach i oczywiście wszystko toczy się zupełnie inaczej. Dwaj młodzi reporterzy stają się dwiema pierwszymi ofiarami Michaela Meyersa.

Średnia kontynuacja

Na szczęście, więzień miał zostać przeniesiony do innej instytucji tylko w dzień Halloween. Podjazd prowadzi właśnie przez Haddonfield, małe miasteczko, w którym krwiożerczy psychopata zabił 40 lat temu, a Laurie prawie padła ofiarą. Więzieńowi udaje się uciec – a dzikie morderstwo Michaela trwa, tylko bardziej brutalne, krwawe i powszechniejsze niż w „Halloween – noc grozy”. Podczas gdy ukryte dzieci chodzą od domu do domu w nocnym Haddonfield, lampiony z dyniami rozbłyskują, Allyson przygotowuje się do swojej wielkiej imprezy, a córka Laurie, Karen (Judy Greer), stara się zachować swoje ciężko zarobione opanowanie, Laurie widzi swoją szansę. Ponieważ Laurie przygotowuje się od lat do tej chwili.

Młoda kobieta nigdy nie opanowała swojego życia, uległa alkoholowi i przekształciła swój dom w obiekt o wysokim poziomie bezpieczeństwa z salą paniki. Jej córka, Karen, stara się teraz prowadzić rozsądnie normalne życie ze swoim mężem i córką i unikać w jak największym stopniu swojej matki.

Nic w „Halloween” nie jest naprawdę zaskakujące. Oddychając ciężko przez starą maskę (którą zabrał reporterowi), Michael Myers (Jim Courtney) przedziera się przez ten obszar, podcinając gardło, rozbijając czaszkę lub dźgając szablą serce lub szyję. To nie jest bardzo apetyczne, ale nie jest szczególnie przerażające. Poza naprawdę niedbale wyreżyserowanymi detalami, które zabierają już całkowicie skonstruowaną historię wraz z oczekiwanym końcem.

Oglądanie, jak Jamie Lee Curtis przeciwstawia się zbrodniarzowi jako wychudzona, stara kobieta i pożycza tej poważnie traumatycznej postaci zmarszczoną twarz i zesztywniałe ciało pomaga przez prawie dwie godziny. W końcu są trzy silne kobiety, które przeżywają horror zupełnie inaczej, ale razem – to samo nie tworzy filmu o doświadczeniach pourazowych, ale niestety nie jest też ekscytującym thrillerem.

reżyseria: David Gordon Green
scenariusz: Jeff Fradley David, Gordon Green
gatunek: Horror
produkcja: USA
premiera: 26 października 2018 (Polska) 8 września 2018 (świat)
Cześć! Jestem Bartek - miłośnik dobrych filmów, książek i muzyki. Sięgając po nowe pozycje lubię oderwać się od codzienności, stąd do moich ulubionych gatunków należą fantasy i sci-fi. Nie pogardzę jednak żadnym tytułem, który można uznać za dobry w swoim gatunku. Chętnie podzielę się z Tobą ciekawymi, nie zawsze szeroko znanymi, tytułami filmów i książek, po które warto sięgnąć.
Back To Top