Aplikacje przydatne w podróży. Przykładowe narzędzia podróżnicze na telefon

Czy zdarzyło Ci się kiedyś stanąć na środku obcej miejscowości, bez pojęcia, do kogo się zwrócić, a Twoja bateria w telefonie jakoś niespecjalnie miała ochotę ci w tym pomóc? Jeśli tak, to znaczy, że nie korzystałeś jeszcze z aplikacji podróżniczych. W dobie powszechnego dostępu do Internetu, smartfony stają się naszymi nieocenionymi pomocnikami, nie tylko na co dzień, ale również podczas wyjazdów, zwłaszcza za granicę.

Aby uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń, warto znać kilka aplikacji, które pomogą nam lepiej zaplanować wyjazd, sprawdzą gdzie na świecie jesteśmy, oraz zapewnią komfort i wsparcie nawet w zawikłanych sytuacjach podczas podróży. W prostych słowach: podróżowanie z aplikacją to jak przemieszczanie się po labiryncie… z mapą.

Zalety podróżowania

Zanim jednak przejdziemy do aplikacji, warto przypomnieć sobie, dlaczego warto podróżować. Po pierwsze, to doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania znajomości i “rozszerzenia horyzontów”. Po drugie, łamie to rutynę codziennego życia – nada Twojej codzienności niesamowitego smaku! Wreszcie, można też się odprężyć, oderwać od rzeczywistości na chwilę i przeżyć kilka niezapomnianych chwil.

Co więcej, podróże, szczególnie za granicą, uczą tolerancji, empatii i zrozumienia dla odmiennych kultur oraz zachowań. Bez wątpienia warto jest podróżować – tylko jak się odpowiednio przygotować do tego wyzwania?

Jak się odpowiednio przygotować do zagranicznej podróży?

Planowanie podróży może bywać przytłaczające, zwłaszcza jeśli wybierasz się w zupełnie nieznane miejsce. Aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, warto znać kilka sprawdzonych rad:

  1. Ustal dokładny cel podróży – ważne jest, aby wiedzieć, gdzie dokładnie wybieramy się i co chcemy tam robić.
  2. Wybierz odpowiedni czas na wyjazd – warto sprawdzić prognozy pogody w danym miejscu oraz zajrzeć do kalendarza imprez i uroczystości, które mogą wpłynąć na nasz wyjazd.
  3. Policz budżet – rozsądnie jest wcześniej oszacować koszty podróży i wiedzieć, na co zdążysz, a na co możesz sobie pozwolić.
  4. Wyznacz trasę – zdecyduj, w jaki sposób chcesz podróżować, jakie miejsca chcesz odwiedzić i stwórz sobie spis atrakcji, które warto obejrzeć.
  5. Sporządź listę niezbędnych rzeczy – nie zapomnij o apteczce, dokumentach, jak też specjalistycznych rzeczy, takich jak np. korkociąg…

Dlaczego warto mieć aplikacje turystyczne?

W związku z tym, warto zastanowić się na poważnie nad tym, aby korzystać z aplikacji podróżniczych. Dlaczego? Tego rodzaju przydatne narzędzia, które bez większego wysiłku pomogą Ci odnaleźć się w każdej sytuacji – czy to podczas rezerwacji noclegu, komunikacji z mieszkańcami, czy też szukania transportu na ostatnią chwilę. Wiele z nich może działać nawet w trybie offline, co jest szczególnie przydatne w miejscach bez dostępu do Internetu.

Aplikacje przydatne w podróży – niezbędne narzędzia dla każdego podróżnika

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to możliwe, że niektórzy podróżują po świecie z taką łatwością? Jak sobie radzą z przekraczaniem granic, rozumieniem w obcych językach i odnajdywaniem się w nieznanych miastach? Oto odpowiedź: korzystają z aplikacji podróżniczych! Oto przewodnik po tych, które pomagają mi w podróży na całym świecie. Dzięki nim każdy z Was także będzie mógł sprawnie podróżować po krajach i miastach za granicą.

Aplikacje na smartfon przydatne za granicą

Przykładowe narzędzia podróżnicze na telefon

  1. Google Maps – niezastąpiona aplikacja do nawigacji i map, szczególnie że można korzystać z niej również offline, czyli bez dostępu do Internetu,
  2. Google Translate – podstawowe tłumaczenia z różnych języków obcych, które wystarczają, aby porozumieć się w danym miejscu,
  3. Airbnb – aplikacja do rezerwacji noclegów u lokalnych mieszkańców, dzięki której możemy poczuć się jak prawdziwy podróżnik,
  4. TripAdvisor – baza najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, restauracji i hoteli w danym miejscu, na całym świecie,
  5. Currency Converter – aplikacja konwersji walut, dzięki której można szybko sprawdzić, ile kosztują towary i usługi w różnych walutach świata.

Aplikacje do języków obcych i tłumaczenia

Niezrozumienie języka w obcym kraju nie musi być już barierą. Istnieje wiele aplikacji, które pomagają w podróży na całym świecie, pozwalając na zrozumienie obcych zwrotów i idei. Przykłady takich aplikacji to b.coraz: Google Translate, iTranslate, Reverso czy Linguee. Każda z tych aplikacji ma swoje wady i zalety, ale warto spróbować kilku z nich i wybrać tę, która najlepiej się Wam sprawdzi.

Aplikacje do nawigacji i mapy

W dobie smartfonów z GPS-em korzystanie z map papierowych to już tylko kwestia nostalgii. Warto zatem zainstalować na swoim telefonie aplikacje do nawigacji, takie jak Google Maps, Mapy.cz, czy HERE WeGo. Dzięki nim będą Państwo mogli łatwo odnajdywać się w trakcie swoich podróży, zwłaszcza że większość z nich pozwala również na korzystanie z map offline.

Aplikacje do rezerwacji noclegów

Chociaż booking.com zdaje się dominować na rynku, warto poznać również inne aplikacje do rezerwacji noclegów. Wśród nich warto wymienić na przykład Airbnb, Couchsurfing, Hostelworld czy Trivago. Sprawdzają się zarówno podczas podróży za granicę, jak i w kraju. Warto sprawdzić w każdym z nich ofertę noclegów, ponieważ można również znaleźć interesujące okazje cenowe!

Aplikacje polecające jedzenie, restauracje, rekomendacje kulinarne

Każda wizyta w nowym miejscu oznacza również nowe kulinarne doświadczenia. Dzięki aplikacjom takim jak Foursquare, Zomato, HappyCow czy Yelp można łatwo znaleźć polecane przez innych użytkowników restauracje, kawiarnie, bary i inne miejsca serwujące pyszne potrawy. Istnieją również specjalistyczne aplikacje dla wegetarian i wegan, takie jak HappyCow czy Vegman, dzięki którym lepiej niż kiedykolwiek można się odnaleźć w świecie roślinnym.

Aplikacje do planowania zwiedzania, przewodniki

Planując zwiedzanie, warto skorzystać z aplikacji takich jak TripAdvisor, Lonely Planet, Triposo czy Sygic Travel. Dzięki nim można raz, a dobrze przygotować się do swojej wycieczki, omijając przy tym zapełnione turystami zatłoczone atrakcje. To przydatne narzędzie niezastąpione w podróżowaniu, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Aplikacje przydatne w podróży. Przykładowe narzędzia podróżnicze na telefon. Podsumowanie

Podróżowanie z odpowiednim wyposażeniem ułatwia i uprzyjemnia całe doświadczenie. Aplikacje dla podróżujących mogą pomóc w znalezieniu noclegu, znalezieniu wartościowych atrakcji, odnalezieniu drogi czy też w komunikacji na obczyźnie. Warto mieć je zawsze pod ręką, a Wam życzymy wielu niezapomnianych przygód na swojej drodze!

Back To Top