Agent Kot

Christoph i Wolfgang Lauenstein unowocześniają bajkę muzyków z Bremy w swoim filmie animowanym i zamieniają cztery starzejące się zwierzęta w potężną grupę agentów.

Czy dzieci nadal znają dziś muzykantów z Bremy? Osioł, pies, kot i kogut muszą uciekać z domów, ponieważ są na tyle duże, że stanowią obciążenie dla ich właścicieli. Chcą wspólnie szukać szczęścia w Bremie i je znajdują na swojej drodze.

Czterej legendarni bohaterowie tej historii szukają miejsca na świecie. Kot Marnie, ponieważ chce rozwiązać sprawę karną i uważa, że ​​jako agent specjalny Marnie Sunshine zostanie wielkim detektywem, stróżem Elvisem, ponieważ boi się ludzi, kogut Eggbert ucieka z garnka zupy, a osioł Mambo Dibango jest przebrany za zebrę szukając pracy w cyrku. Cztery zwierzęta znajdują się z czystego zbiegów okoliczności w Krabie Drabville, a ich ucieczka od ich porywaczy spaja je bardzo stopniowo.

Udany powrót reżyserski

Przez długi czas nic nie słyszano o reżyserach Christophie i Wolfgangu Lauensteinie, którzy w 1990 roku zdobyli Oscara za wspaniałą krótkometrażową animację „Równowaga”, która symbolizuje chciwość ludzi dla zysku. W zeszłym roku do świata filmu dołożyli animację „Luis i obcy”, a następnie bardzo dobra adaptacja bajki Grimm. Na wsi nigdy nie jest tak cicho i sielankowo, ale opiekuje się nimi brat przyrodni z płyty Marnies Mistress, który okazuje się być przebiegłym złodziejem. W prawie każdym domu w okolicy ktoś włamuje się, a zdjęcia nieznanego malarza Penga zostają skradzione. Zgodnie z mottem „Złodziej jest zawsze kotem” Marnie i jej towarzysze są podejrzani i ścigani.

Od czasu sukcesu w Równowadze, Bracia Bliźniacy pracują w branży reklamowej i cieszy nas, że teraz poświęcają się filmowi rodzinnemu z dwiema przygodami CGI w tak krótkim czasie. Zasadniczo Marnie jest rozpieszczonym grubym kotem domowym, który ma głos w swojej ulubionej serii agentów i dlatego wierzy, że zna swoją drogę w świecie przestępczym. Eggbert nie wypełnia swojego obowiązku jako koguta i woli medytować niż dbać o jaja kurze lub piać rano. Elvis jako przestraszony pies zwraca uwagę, interpretowaną bajecznie przez Axela Prahla. Osioł stara się, aby stworzyć harmonię między czterema przyjaciółmi.

Czasami z sarkastycznym humorem – słownik Marnie składa się z trzech słów: spanie, jedzenie, serial telewizyjny. Film jest zabawny na kilku poziomach i ma cztery bardzo różne postacie, z których każda jest inna. Kiedy muzycy z Bremy w końcu odnajdują swoje szczęście w chacie rabusia, wspólnie odkrywają swoje przeznaczenie na Harley’u Davidson, na drodze ekspresowej do nowych przygód w kierunku wolności.

reżyseria:Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
scenariusz:Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
gatunek:Animacja, Komedia
produkcja:Belgia, Niemcy
premiera: 14 czerwca 2019 (Polska) 31 maja 2018 (świat)
Cześć! Jestem Bartek - miłośnik dobrych filmów, książek i muzyki. Sięgając po nowe pozycje lubię oderwać się od codzienności, stąd do moich ulubionych gatunków należą fantasy i sci-fi. Nie pogardzę jednak żadnym tytułem, który można uznać za dobry w swoim gatunku. Chętnie podzielę się z Tobą ciekawymi, nie zawsze szeroko znanymi, tytułami filmów i książek, po które warto sięgnąć.
Back To Top